شرکت شقایق نگار پارس از سال 1375 در زمینه چاپ ظروف یکبار مصرف با نام چاپ شقایق شروع به کار نمود و همزمان نسبت به ساخت دستگاههای مورد نیاز خود با توجه به تجربه چندین ساله اعضای شرکت اقدام نمود.

(مهندسین شرکت با سابقه بیش از بیست سال در زمینه چاپ و انواع آموزش ها ؛ بازدیدها و مذاکرات با شرکت های خارجی تجربه ارزنده ای را در بهره گیری از شیوه های مختلف چاپ و تکنولوژی های مرتبط را دارند )

ابتداء با چاپ تک رنگ کار خود را شروع کرده و ساخت دستگاه سیلک با استفاده از سیستمهای نوین پنوماتیک و فرمان مرکزی پی ال سی را به عنوان ابتکاری بومی و داخلی طراحی و اجراء نمود.

در ادامه همزمان با ارائه خدمات چاپ در سال 1384 اقدام به ساخت دستگاه چاپ پنج رنگ با طرحی ابتکاری و جدید برای اولین بار در دنیا ویژه چاپ ظروف یکبار مصرف نمود.

در این طراحی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا و استفاده از سروموتورها بجای گیربکس های پیچیده ی مکانیکی ؛ استهلاک کمتر و دقت بیشتر را جایگزین سرو صدا و پیچیدگی سیستم های قبل نمود. راحتی کار با این دستگاه و کیفیت بالای چاپ از امتیازات این دستگاه محسوب می شود .

نهایتا با بهره گیری و موفقیت چندین ساله استفاده از سرو موتور و استپ موتورها در دستگاه چاپ در شهرهای مختلف مثل اصفهان؛ یزد و مشهد این شرکت قادر است با توجه به نیاز شفارش دهنده نسبت به ساخت دستگاهای چاپ ظروف یکبار مصرف؛ چاپ قوطی و سطل و انواع ظروف صنعتی و شیمیایی اقدام نماید.

استفاده از سروموتورها باعث شده است دستگاه‌های چاپ سطل که درابعاد بزرگ و پرهزینه ساخته می شود به شکل قابل توجهی کوچک و کم هزینه شود. ساخت دستگاه چاپ پنج رنگ سطل در سال 1392 افتخار دیگری است که این شرکت توانسته با نوع آوریهای فراوان ساخت این دستگاه را با ویژگیهای خاص به انجام برساند.